AA naujų narių klausimai

Žemiau pateikiami atsakymai į tipiškiausius klausimus, rūpimus naujiems nariams

Ar aš alkoholikas?
Jeigu jūs nuolat išgeriate daugiau, negu buvote ketinęs; jeigu pradėjęs gerti jūs negalite sustoti; jeigu dėl šios priežasties jūs esate turėjęs nemalonumų, arba prarasdavote atmintį - gali būti, kad jūs alkoholikas. Nustatyti galite tik jūs pats. Niekas iš AA nedarys to už jus.

Ką turiu daryti, jeigu mane kankina potraukis alkoholiui?
Ieškokite pagalbos. AA gali jums padėti.

Kas tai yra AA?
Į AA kreipiasi vyrai ir moterys, kurie prarado sugebėjimą valdyti savo potraukį spiritiniams gėrimams ir kuriems dėl girtuokliavimo atsirado įvairiausių komplikacijų. Mes stengiamės gyventi visavertį gyvenimą be alkoholio, ir daugumai iš mūsų tai pavyksta. Tačiau mes įsitikinome, jog mums būtina kitų alkoholikų - AA narių - parama ir pagalba.

Jeigu aš ateičiau į AA susirinkimą, ar dėl to būčiau priverstas vykdyti kokius nors įsipareigojimus?
Jokių įsipareigojimų dėl to jūs neturėsite vykdyti. Mes neturime narių sąrašų ir nestebime lankomumo. Jūs neturėsite prisistatyti arba pasakoti apie save. Jeigu nutarsite nebeiti į susirinkimus, niekas jūsų neagituos ir jums neįkyrės.

O jeigu aš susitiksiu tarp AA savo pažįstamų?
Jeigu taip atsitiktų, tai dėl tos pačios priežasties kaip ir jūs jie niekam nepasakotų, kad jus ten matė. Tapęs AA draugijos nariu, jūs galite išlikti anonimiškas. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių mes vadinamės anoniminiai alkoholikai (AA).

Kas vyksta AA susirinkimuose?
AA susirinkimuose, kurie gali būti vedami įvairiausiomis formomis, alkoholikai pasakoja, į ką jie pavirto girtuokliaudami, ką jie darė, kad atsikratytų šio įpročio, ir kaip jie dabar gyvena.

Kaip tai padėtų man mesti gerti?
AA draugijos nariai - ne terapeutai ir ne narkologai. Tačiau mes visi žinome, ką reiškia aistra alkoholiui, pažadai sau ir kitiems, kad mesi gerti, ir nesugebėjimas ištesėti tuos pažadus. Vienintelis būdas, kaip mes galime padėti kitiems gydytis nuo alkoholizmo, - tai mūsų asmeninis pavyzdys. Žmonės, kenčiantys nuo alkoholizmo, ateina pas mus ir matydami, kad mes jau metėme gerti, supranta, kad sveikti nuo alkoholizmo įmanoma.

Kodėl gi ateina į susirinkimus tie, kurie jau išsigydė nuo alkoholizmo?
Mes manome, kad visiškai išsigydyti nuo alkoholizmo neįmanoma. Mes jau niekada negalėsime gerti šiaip, dėl kompanijos, ar kokia nors proga. O kiek mes sugebėsime išsilaikyti negerdami svaigalų, priklauso nuo mūsų fizinės, psichinės ir dvasinės sveikatos. Dėl to, kad galėtume nuolat gyventi sveiką gyvenimą, mes ir einame į susirinkimus, įgyjame ten naujų žinių ir jomis naudojamės. Be to, iš savo patirties žinome, kad kuo daugiau mes padedame kitiems alkoholikams, tuo mažiau mus pačius traukia svaigalai.